XIII Dziękczynienie w Rodzinie na długo odznaczy się w naszej pamięci. Sprzyjała nam nie tylko pogoda, ale również nastroje przybywających pielgrzymów. Na Przyjaciół Radia Maryja czekało wiele atrakcji i stoisk z produktami: m.in. górale z kożuchami, tradycyjne, polskie przetwory, a także zdrowa żywność. Można było odpocząć pod parasolem przy naszej kawiarni, a na placu nie zabrakło również stanowisk Fundacji Nasza Przyszłość z bogatą ofertą wydawniczą.

Na swoim „posterunku” czuwali studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. W naszym namiocie można było dowiedzieć się, jak wygląda codzienność na uczelni, poznać jej ofertę lub po prostu porozmawiać. Chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Za polajkowanie naszego profilu na Facebooku i udostępnienie posta o wydarzeniu, rozdawaliśmy koszulki, czapki lub inne, przydatne gadżety. Zadbaliśmy o to, byście o Nas nie zapomnieli!

Wspólnemu świętowaniu towarzyszyła modlitwa. O godz. 11.00 – w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odbyło się nabożeństwo pierwszosobotnie. W samo południe – pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Śmigla – ordynariusza diecezji toruńskiej – sprawowana była Eucharystia. Natomiast o godz. 17.00 wokół świątyni przeszła procesja różańcowa.

W amfiteatrze na scenie nad wodą odbyły się wspaniałe koncerty. Swoją muzyką zachwycali m.in.: Bogdan Trojanek i Zespół Terne Roma, Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego oraz zespół Bayer Full.

Tegoroczne uroczystości odbyły się pod honorowym patronatem ks. bp. Wiesława Śmigla, ordynariusza diecezji toruńskiej, ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka oraz prezydenta miasta Torunia Michała Zaleskiego. Dziękujemy wszystkim za obecność. Jak powiada Ojciec Dyrektor – „Alleluja i do przodu”!

13. Dziękczynienie w Rodzinie Radia Maryja - relacjonuje Studencka TV TILMA