7 kwietnia 2019r. w hali UCS UMK odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej WSKSIM.

W rozgrywkach wzięli udział nie tylko nasi studenci, ale także pracownicy Radia Maryja i Telewizji Trwam.

W niedzielny poranek 6 drużyn stanęło do boju o puchar turnieju.
Studenci kreatywnie nazwali swoje drużyny m.in.: FC Gałgany, ZERWANE KŁOSY C.F, Huragan Gamonie, Dream Team oraz jedną z drużyn w składzie z naszymi obcojęzycznymi kolegami: KS International.

W fazie grupowej rozstrzygnęło się, kto przechodzi dalej. Wysoki poziom można było już zauważyć w półfinale, gdzie każdy dawał z siebie, co tylko mógł, aby dojść do upragnionego finału.

Ostatnia, ale także i najważniejsza, rozgrywka odbyła się między Pracownikami a naszymi studentami ZERWANE KŁOSY C.F. Zakończyła się wynikiem 3:0, a puchar Turnieju za I miejsce zgarnęli Pracownicy, którym jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Na koniec przedstawicielka Samorządu Studenckiego wraz z sędzią meczu wręczyli puchary I, II oraz III miejsca, a także nagrody dla najlepszego strzelca oraz bramkarza.

Ojciec Rektor Zdzisław Klafka pogratulował wszystkim i pochwalił za piękną, zdrową rywalizację między starszymi kolegami z radia i telewizji oraz studentami.
Po całym wydarzeniu studenci wybrali się na ostatni dzień rekolekcji wielkopostnych.

Emanuela Kwaśniak