Aktualności

Spacer ulicami Madrytu

Madryt to stolica i zarazem największe miasto Hiszpanii. Rozciąga się on na powierzchni ok. 606 km² i położony jest na wysokości 650 m.n.p.m. Mimo, że Madryt znajduje się na wysokości porównywalnej do Zakopanego, to wielu jego mieszkańców nigdy nie widziało śniegu. Metropolia podzielona jest na 21 dystryktów i 128 dzielnic, które zamieszkuje ponad 3,2 mln mieszkańców (2011r.).

Pierwsze kroki na Universidade Nova de Lisboa

Uniwersytet Nova de Lisboa, to uczelnia wyższa, która skupia ponad 19 000 studentów, 1491 profesorów oraz 804 pracowników. Jest stosunkowo młodym uniwersytetem, ponieważ została założona w 1973 roku.

Boże Narodzenie w stolicy Hiszpanii

Święta Bożego Narodzenia to dla mnie niezwykły czas. Od dziecka spędzałam je w gronie najbliższych, w rodzinnym mieście. Podczas tych ostatnich byłam w Madrycie, gdzie obecnie przebywam na wymianie międzynarodowej. To dla mnie wyjątkowe doświadczenie: móc poznać tutejsze tradycje i zwyczaje, obserwować, jak Hiszpanie świętują Narodziny Jezusa Chrystusa.

Żółte miasto

Minął już ponad miesiąc, odkąd mieszkam w stolicy Portugalii – Lizbonie. Będzie to na pewno czas, który na zawsze pozostanie w mojej pamięci.

Sprawozdanie z praktyk zagranicznych – Three Brothers Productions, Praga, Czechy

W sierpniu i wrześniu tego roku odbyłam praktyki w Czechach, pracowałam przy produkcji filmu. Do wyboru tych praktyk skłoniło mnie kilka rzeczy. Po pierwsze samo miasto, o którym słyszałam, że jest najpiękniejszą europejską stolicą, po drugie niecodziennie dostaje się już po pierwszy roku studiów możliwość pracy na planie profesjonalnego filmu. Po trzecie szansa szlifowania języka angielskiego i przygoda, jaką jest wyjazd do obcego kraju na dwa miesiące, przekonały mnie do podjęcia takiej decyzji i jestem z niej bardzo zadowolona.

Incoming

Information for incoming students Click to see more

ERASMUS CHARTER FOR HIGHER EDUCATION 2014-2020

Erasmus charter

Biuro programu Erasmus+

Adres: św. Józefa 23/35, 87-100 Toruń

Telefon: 00 48 56 610 72 56

Email:erasmusplus@wsksim.edu.pl