W czwartek 8 marca w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbył się casting do studenckiego Teatru „Dobry Wieczór”. Studenci licznie przybyli na przesłuchanie, aby sprawdzić swoje umiejętności. Pojawiło się wiele nowych twarzy, zwłaszcza studentów z I roku. W komisji zasiadł o. Dariusz Drążek wraz z aktorami teatru „Dobry Wieczór”.

Podczas castingu panowała bardzo miła atmosfera. Przygotowałam fragment widzenia Ewy,  III część Dziadów –  scena 4. Było to pierwsze moje spotkanie z teatrem.Mam nadzieję, że jeśli się dostanę, to doda mi to pewności siebie – mówiła studentka II roku Asia Wysocka.

W castingu wzięły udział także osoby, które występowały już we wcześniejszych sztukach i opowiedziały czym dla nich jest teatr.

Teatr jest dla mnie odskocznią od studiów, miejscem gdzie mogę odpocząć i spotkać się z ludźmi, którzy dzielą tę samą pasję. Jest miejscem nauki, bo z perspektywy czasu widzę ile wniósł w moje życie– powiedział Karol Nosek, student III roku dziennikarstwa.

-Teatr studencki „Dobry Wieczór” jest dla mnie miejscem, gdzie mogę się realizować i spełniać swoje pasje. Nie jest to dla mnie tzw. zapychacz czasu, bo poświęcam mu się stuprocentowo. Najbardziej w pamięci utkwiła mi postać Bibiany, którą grałam w sztuce „Krewniaki”. Bardzo się z nią utożsamiłam, do tego stopnia, że do dzisiaj jestem nazywana Bibisią. Jest to sztuka, którą najmilej wspominam i na zawsze zostanie w moim sercu– dodała Aleksandra Miklas, studentka III roku.

W castingu łącznie wzięło udział dwudziestu czterech studentów. Nieznany jest dokładny termin wystawienia kolejnej sztuki oraz jej tytuł.

Nowa sztuka teatru „Dobry wieczór” ze względu na setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, będzie dotyczyła właśnie tej tematyki. Wyników możemy spodziewać się w przyszłym tygodniu. Nic więcej nie mogę zdradzić– mówiła Maria Zakrzewska, studentka I roku studiów magisterskich.

Kornelia Młynarczyk

Zespół Prasowy WSKSiM