Certyfikat dla WSKSiM

Wkrótce Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otrzyma akredytację na nowy kierunek: pielęgniarstwo.

Już nic nie stoi na przeszkodzie, aby toruńska uczelnia rozpoczęła kształcenie nowych kadr medycznych. Odpowiedni certyfikat na prowadzenie studiów I stopnia na kierunku pielęgniarstwo wydało Ministerstwo Zdrowia. Pozytywnie na prośbę władz uczelni oraz studentów odpowiedziało także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Tym samym już od października WSKSiM w Toruniu będzie mogła kształcić przyszłe pielęgniarki. To, czy ostatecznie kierunek zostanie uruchomiony, uzależnione jest od liczby chętnych. – Chcielibyśmy ruszyć w tym roku, bo szkoda każdego roku – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel WSKSiM.

Bez wątpienia profesjonalna opieka medyczna jest jednym z priorytetów każdego państwa oraz gwarantem rozwoju społeczeństw. – Na pewno trzeba docenić to, że są ludzie, którzy chcą się zająć drugim człowiekiem. I to często w trudnej sytuacji, bo ta relacja pacjent – lekarz, pacjent – pielęgniarka czy pacjent – fizjoterapeuta jest często trudna – podkreślał na antenie Radia Maryja minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Studia pielęgniarskie w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu to nie tylko gwarancja wysokiego poziomu nauczania, ale także nacisk na kwestie etyczne. – W jednym z wielkich miast dowiedziałem się, że profesor medycyny idzie ze studentami do chorych, podchodzi do jednego z nich i przy studentach dziwi się, że jeszcze żyje. Co to znaczy? Ten profesor może ma wiedzę, ale on nie skończył szkoły podstawowej, to znaczy wychowania na poziomie dziecka; wychowania swojego sumienia i serca – podkreślał założyciel Radia Maryja.