„Dietetyka” Żywienie zdrowego i chorego człowieka

To już czwarte wydanie podręcznika cenionego przez studentów i adeptów dietetyki za jasność wywodu, ułatwiającą naukę i wszechstronność.

Zawiera on:
– omówienie podstaw żywienia człowieka – od znaczenia składników odżywczych, przez unormowania prawne, po zagadnienia związane z innowacjami w naukach biologicznych,
– aktualną klasyfikację diet z ich szczegółowymi charakterystykami,
– omówienie zasad żywienia w wybranych stanach patologicznych (np. w chorobach układu pokarmowego, układu moczowego i układu krążenia, w chorobach metabolicznych oraz w zatruciach pokarmowych), a także żywienia dzieci zdrowych i chorych.

Podręcznik odpowiada obowiązującemu programowi nauczania. Został zaktualizowany z uwzględnieniem opinii czytelników i w oparciu o wnioski z praktyki akademickiej.

Opis pochodzi z okładki.
Helena Ciborowska, Anna Rudnicka