Dni Katalonii w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – dzień 2

Dzień 26 lutego 2019 r. był drugim w ramach organizowanych Dni Katalonii. Wydarzenie było możliwe do zrealizowania dzięki głębokiej i owocnej współpracy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Stowarzyszenia Kulturalnego Polsko-Katalońskiego w Barcelonie. Całość była możliwa do wykonania dzięki międzynarodowemu programowi Erasmus+.

Drugi dzień był niezwykle absorbujący dla Naszych Katalońskich Gości. Na wtorkowy czas zaplanowano gościnne wykłady w zaprzyjaźnionej placówce dydaktycznej, a mianowicie w Szkole Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu, przy ul. św. Jana Bosko 1. Dziękujemy za miłe przyjęcie ze strony Pani Aleksandry Szudy-Sojak.

Nasi goście zaprezentowali wykłady i warsztaty z zakresu języka, kultury i architektury katalońskiej. Młodzież była niezwykle poruszona i zadowolona z tego niezwykłego spotkania.

Następnie przybysze z Katalonii wrócili do Hotelu Akademickiego, gdzie rozpoczęliśmy wspólnie przygotowania do wieczornego pokazu kulinarno-muzycznego dla wszystkich zainteresowanych studentów, wykładowców, jak i całej kadry WSKSiM.

dr Krystian Chołaszczyński