Pierwsze dni nowego roku akademickiego to trudny okres dla „pierwszoroczniaków”. Zaznajomienie się z regulaminem, poznanie nowych kolegów i koleżanek, uporanie się z biurokratyczną machiną, etc. – to kwestie, które niejednego przyprawiają o zawrót głowy. Niemniej stresujący okres przeżywają „Erasmusi”. Nie dość, że muszą zmagać się z zadaniami wynikającymi z przebywania w zupełnie nowym środowisku – to jeszcze w kraju, który może dla nich wydawać się orientalny.

Jak co roku, w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu witamy studentów, którzy w ramach programu Erasmus+ przybywają z całej Europy. Również w tym roku cieszymy się, że możemy gościć studentów z zaprzyjaźnionych uniwersytetów. W bieżącym roku akademickim mamy gości z Turcji, Chorwacji, Malty, Włoch, Hiszpanii i Francji.

Wraz z nowym semestrem, by godnie powitać nowych członków akademickiej społeczności, Biuro Współpracy Międzyuczelnianej i Międzynarodowej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, we współpracy z polskimi studentami pełniącymi zadania mentorów, zorganizowało Dni Powitalne (Welcome Days) dla gości.

Program był bardzo ambitny. Obok spotkań polskich i zagranicznych studentów, miało miejsce zwiedzanie miasta, wizyty w muzeach położonych na terenie Torunia oraz gry miejskie. Studenci wzięli również udział w wyjeździe integracyjnym i Mszy Świętej w Kaliszu. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się prezentacja w Żywym Muzeum Piernika, zajęcia kulturoznawcze w Bibliotece WSKSiM pod kierunkiem p. Barbary Szablewskiej oraz wizyta w studiu telewizyjnym i radiowym. Koordynator programu Erasmus+, dr Krystian Chołaszczyński poprowadził zajęcia z historii Polski, zaś komisarz Jarosław Paralus omówił w imieniu Straży Miejskiej najważniejsze informacje związane z bezpieczeństwem, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni.

Poniżej prezentujemy fotorelację z tych intensywnych dni – zdjęcia autorstwa mentorów, pod kierunkiem p. Julii Marconi.