9 stycznia w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się radosne kolędowanie. Akademiccy duszpasterze: o. Benedykt Cisoń, o. Dariusz Drążek oraz o. Dawid Wilczyński poświęcili Hotel Akademicki i wraz ze studentami przeszli korytarzami naszego budynku, śpiewając najpiękniejsze polskie kolędy.

Jest to coroczna tradycja. Po powrocie z naszych domów chcemy spotkać się wspólnie i jako społeczność akademicka radować się z Narodzenia Pańskiego. Tegoroczna kolęda rozpoczęła się od odśpiewania Apelu Jasnogórskiego.
Zmierzający orszak duszpasterzy oraz studentów było można usłyszeć oraz poczuć z daleka. Diakonia muzyczna upiększyła nasze kolędowanie pięknym śpiewem, a także grą na instrumentach.

Niezawodna okazała się oczywiście Liturgiczna Służba Ołtarza. Ministranci okadzali Hotel Akademicki oraz odpowiedzialni byli za naznaczanie naszych drzwi C+M+B.

Studenci wyczekiwali nadchodzącego orszaku i z chęcią oraz z uśmiechem na twarzach otwierali drzwi do swoich pokoi.

Podczas tegorocznego kolędowania została zorganizowana zbiórka pieniężna (charytatywna), z której dochód przeznaczony został na Hospicjum im bł. Ks. Michała Sopoćki w Wilnie. Studenci otworzyli podczas kolędy nie tylko swoje pokoje, ale również i serca. Na ten jakże szczytny cel zebraliśmy 816,20 zł.

Agata Mieczkowska