W sobotę, 7 listopada 2020 r., odbyła się inauguracja już trzeciej edycji studiów podyplomowych „Polityka gospodarcza, finanse i bankowość”. W tym niełatwym czasie pandemii, wydarzenie odbyło się w formie zdalnej.

To już trzecia edycja studiów realizowana przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Fakt ten pozwala nie tylko na podniesienie prestiżu tych studiów, na co zwrócił uwagę obecny na inauguracji o. dr Zdzisław Klafka (Rektor WSKSiM), ale również na zmniejszenie kosztów kształcenia dla uczestników projektu.

Studia te z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród osób z całej Polski, pragnących poszerzać swoją wiedzę z zakresu polityki gospodarczej, finansów i bankowości. Nie inaczej było i tym razem.
Głównym celem studiów podyplomowych „Polityka gospodarcza, finanse i bankowość” jest dostarczenie aktualnej wiedzy umożliwiającej zrozumienie podstawowych praw ekonomicznych i mechanizmów regulujących przepływ strumieni pieniężnych w gospodarce. Wysoki poziom merytoryczny zajęć zapewnia dobór kadry spośród uznanych specjalistów w zakresie polityki gospodarczej, polityki pieniężnej, finansów i bankowości z różnych ośrodków akademickich w Polsce.

Jak zaznaczył Rektor WSKSiM, wyrażając jednocześnie wdzięczność Narodowemu Bankowi Polskiemu i jego Prezesowi – prof. Adamowi Glapińskiemu za wsparcie projektu i wybranie do jego realizacji Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, ekonomia bardzo potrzebuje etyki i ludzi dobrze ukształtowanych w oparciu o chrześcijańskie wartości. Bez tego ekonomia nie może właściwie się rozwijać i pójść w dobrym kierunku.

Z racji na ograniczenia w funkcjonowaniu uczelni wyższych, pierwsze zajęcia prowadzone przez dr. hab. Piotra Łasaka (UJ Kraków) oraz dr. Mateusza Guzikowskiego (SGH Warszawa) odbyły się w formie zdalnej. Wszyscy jednak wyrazili nadzieję w szybką zmianę tej sytuacji w Polsce i na świecie, by móc spotkać się wspólnie już w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.