Jak zrozumieć media? Warsztaty w Ostrowcu Świętokrzyskim

17 lutego w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się warsztaty z cyklu „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”. Uczestniczyła w nich młodzież ponadgimnazjalna.

Wykładowcy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej we współpracy z dziennikarzami, montażystami i operatorami Radia Maryja oraz TV Trwam przeprowadzili zajęcia poświęcone komunikacji medialnej i mowie niewerbalnej. Jednym z tematów bloku ćwiczeniowego była rola dźwięku w pracy reportera. Prelegenci zwrócili również uwagę na konieczność uwrażliwienia odbiorców na dostępne – i wykorzystywane w mediach –  środki manipulacji.

Warsztaty zorganizowali: Małgorzata Krysa (Rada Miasta), Jarosław Czarnecki (Rada Powiatu), dyrekcja oraz nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim.