Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu to renomowana uczelnia, która oferuje atrakcyjne kierunki studiów: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia, informatyka (inżynierska) oraz informatyka medialna. W ramach tych kierunków studenci mają do wyboru interesujące specjalności, przygotowujące do różnych segmentów rynku pracy. O wiedzę dba wybitna kadra profesorska i wielu ekspertów. Wszystkie prowadzone kierunki posiadają pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej, a dziennikarstwo i komunikacja społeczna jako jedyny praktyczny kierunek w Polsce ocenę wyróżniającą.
Od 2019 roku WSKSiM uzyskała też zgodę Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie studiów licencjackich na kierunku pielęgniarstwo.
Studia I stopnia

Kształcenie kadr na kierunku Pielęgniarstwo jest zgodne z wyraźnie określoną misją WSKSiM , jaką jest służba człowiekowi. Pielęgniarstwo to profesjonalne pomaganie i towarzyszenie człowiekowi potrzebującemu opieki i wspieranie go w kształtowaniu umiejętności samoopieki i samopielęgnacji oraz utrzymania komfortu życia codziennego w zdrowiu i życiu z chorobą. Plan studiów wypełniają przedmioty związane w ścisły sposób z pielęgniarstwem i opieką nad chorymi. Oprócz wiedzy teoretycznej filarem kształcenia są umiejętności praktyczne, konieczne do sprawnego i rzetelnego wykonywania zawodu pielęgniarki lub pielęgniarza oraz praktyki w specjalistycznych pracowniach i podmiotach leczniczych.

Studia na tym kierunku mają na celu wszechstronne przygotowanie do zawodu dziennikarza oraz do wykonywania zawodów związanych nie tylko z prasą, radiem, telewizją i internetem, lecz także z szeroko pojętą dziedziną komunikacji społecznej, np. reklamą, promocją, instytucjami prowadzącymi edukację medialną. Zawodu uczą wybitni profesorowie, dziennikarze, specjaliści od stylistyki wypowiedzi, emisji głosu i retoryki. Jesteśmy jedyną w kraju uczelnią, która oferuje swoim studentom codzienne praktyki w ogólnopolskich mediach. Dziennikarstwa uczymy na najnowocześniejszym sprzęcie technicznym.

To pierwsze tego typu interdyscyplinarne studia praktyczne w Polsce. Umożliwiają zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu nauk o komunikowaniu z wykorzystaniem najnowszych technologii informatycznych, głównie z obszaru nowych mediów. Uzyskane tu umiejętności są odpowiedzią na zapotrzebowanie współczesnego rynku medialnego, który powszechnie wykorzystuje informatyczne instrumenty komunikacyjne, zarówno w procesie przygotowania materiałów dla przekazu standardowego (np. skład tekstu, grafika komputerowa) jak i wyłącznie elektronicznego (np. portale informacyjne, media społecznościowe, streaming wideo).

Studia te umożliwiają zdobycie wszechstronnej wiedzy, uczą interpretacji skomplikowanych zjawisk i procesów politycznych, dostarczają umiejętności praktycznych. Studenci zdobywają wiedzę u boku wybitnych nauczycieli akademickich z czołowych uczelni krajowych i zagranicznych (visiting professors). Zawodu uczą również znani politycy, specjaliści od komunikowania politycznego, mediacji i negocjacji oraz bezpieczeństwa państwa.
Nowa specjalność na tym kierunku: Bezpieczeństwo narodowe i cyberbezpieczeństwo

Studia te pozwalają uzyskać tytuł inżyniera informatyka. Kładziemy duży nacisk na praktyczne posługiwanie się szerokim spektrum narzędzi informatycznych służących do efektywnego zarządzania i monitorowania systemami informatycznymi, sieciami komputerowymi. Studenci oprócz wiedzy teoretycznej otrzymują możliwość wykorzystania jej w praktyce: w studiu radiowym i telewizyjnym, w obsłudze witryn internetowych oraz w tworzeniu konkretnych projektów multimedialnych.
Nowa specjalność na tym kierunku: Inteligentne Systemy Informatyczne
Studia II stopnia
Studia dziennikarskie drugiego stopnia o profilu praktycznym to interesujące wykłady i pasjonujące zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem szerokiego spectrum sprzętu audiowizualnego, połączone z wyjątkowymi w skali kraju możliwościami praktyk zawodowych. Elastyczna ścieżka kształcenia umożliwia wybór jednej z dwóch nowoczesnych, atrakcyjnych i unikatowych specjalności kształcenia – dziennikarstwo informacyjne i sztuka prezenterska lub dziennikarstwo on-line i marketing sieciowy. Doskonale wpisują się one w dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość świata mediów oraz odpowiadają na zapotrzebowanie nie tylko sektora mediów audiowizualnych, ale też sektora nowych mediów.
Studia magisterskie uzupełniające obejmują wykłady, ćwiczenia, warsztaty oraz zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W ramach zajęć Student poznaje tematykę kampanii politycznych, zasady komunikowania politycznego, zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa państwa, prawodawstwa Unii Europejskiej. Program kształcenia przewiduje zajęcia z etyki życia publicznego oraz metodologii badań politologicznych. W kształceniu politologów kładziemy nacisk na rozumienie polityki jako dobra wspólnego.