Nagrodzeni podczas I Gali Filmowej

26 maja w auli Uczelni odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na realizację małych form filmowych i programów telewizyjnych.  Do ścisłego finału zakwalifikowano 9 etiud, a Jury w składzie: o. rektor dr Zdzisław Klafka, o Grzegorz Woś CSsR, Łukasz Bindek, Piotr Rozworowski, Anna Pietraszek – przyznało trzy nagrody i cztery wyróżnienia:

I miejsce: Aleksandra Bąbol, Bernadeta Gałązka, (Prawdziwa rzeczywistość);

II miejsce : Maria Rudkowska (Opowieści mojej babci);

III miejsce: Agata Pniewska, Joanna Szybiak  (Liczni jak gwiazdy na niebie);

wyróżnienia:

• Aneta Korpalska, Krystian Majewski (Historia toruńskiego piernika);
    • Karolina Woźniacka, Milena Rossal, Małgorzata Wołowicz, ks. Rafał Kusiak (Diakonia – muzyka chrześcijańska);
    • Katarzyna Mól, Wojciech Heron, Grzegorz Niewieczerzał, Kamil Marek (Hip Hop – Pasja, Taniec, Życie);
    • Eugeniusz Romer (Zwiastun filmu o Witoldzie Romerze).

Nagrody Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy otrzymali: Urszula Zbyszyńska, Ivona Tsydzik (Wspomnienia z Brukseli), Faustyna Brunka (Szansa), Mateusz Witek, Piotr Adamiec (Sam sobie weź).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie artystycznej!

Dzieła powstały w ramach Studenckiego Studia Miniatur Filmowych i Programów TV. Pomysłodawcą konkursu był red. Piotr Zarębski.