Medialne warsztaty w WSKSiM znów przyciągnęły wielu młodych ludzi z całej Polski.

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwają wakacyjne warsztaty dla młodzieży „Nowe Widnokręgi – dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”. Po raz kolejny młodzi ludzie z całej Polski przyjechali do Torunia, by wspólnie wziąć udział w zajęciach przybliżających im świat mediów.

Warsztaty, jak co roku, podzielone są na dwie części – muzyczną i medialną. Biorący udział w warsztatach muzycznych rozpoczęli swoje zajęcia już w czwartek 23 sierpnia. Dla młodzieży zainteresowanej sztuką dziennikarską warsztaty rozpoczęły się dzień później.

Dla obu tych grup zajęcia kończą się w niedzielę, 26 sierpnia. Ten dość krótki czas pobytu wypełnia moc atrakcji, pozwalających pogłębiać swoją wiedzę i miło spędzić czas w przyjaznej atmosferze.
Na uczestników z czekają interesujące zajęcia, prowadzone przez praktyków z danej dziedziny. W planie znajdują się między innymi warsztaty muzyczne, taneczne, aktorskie kulturoznawcze, a przede wszystkim medialne i dziennikarskie: radiowe, telewizyjne, prasowe. Nie zabrakło zajęć z zakresu informatyki, komunikacji, historii czy politologii. Coś dla siebie znaleźc mogli też wielbiciele sportu – jeden z paneli całkowicie poświęcony był dziennikarstwu sportowemu, a osoby chętne mają możliwość zagrania meczu piłki nożnej na znajdującym się w sąsiedztwie uczelni „orliku”. Ponadto, w programie znajdują się krótnie wycieczki – do Radia Maryja, Telewizji Trwam czy na toruńską starówkę.

Równie duży nacisk jak na rozwój intelektualny położono na formację duchową – każdego dnia odprawiana jest Eucharystia dla uczestników warsztatów, a na sobotę przewidziany został wieczór uwielbienia połączony z Apelem Jasnogórskim.

Wielu z uczestników jest na warsztatach już po raz wtóry. Rekordziści mają za sobą już po 7-8 wizyt w WSKSiM.