Nowy rok z Erasmusami

W dniach 3-9 października  w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i medialnej zostały zorganizowane dni adaptacyjne dla studentów, którzy w  tym roku rozpoczną naukę na naszej uczelni w ramach programu  Erasmusa+. Są wśród nich studenci z Bułgarii, Francji, Hiszpanii, Niemiec i Turcji.

W pierwszych dniach swojego pobytu nasi zagraniczni goście mieli okazję odwiedzić  Telewizję Trwam i Radio Maryja oraz wraz ze swoimi mentorami uczestniczyć w grze miejskiej na Starym Mieście.  

W ramach Welcome Days odbyły się także zajęcia z języka polskiego oraz warsztaty, które przybliżyły studentom polską kulturę i tradycje. Uczestniczyli także w zwiedzaniu Starego Miasta z przewodnikiem oraz wzięli udział w warsztatach pieczenia pierników w Żywym Muzeum Piernika. Samorząd Studencki przygotował również ognisko na terenie kampusu akademickiego, na które zaproszeni byli wszyscy studenci naszej uczelni. Goście z zagranicy towarzyszyli nam również w pielgrzymce do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu połączonej ze zwiedzaniem najstarszego miasta w Polsce.