O nauczaniu i zmianach w polskiej szkole

25 maja w murach Uczelni odbyła się debata o efektywnych metodach nauczania i zmianach w polskim systemie oświaty – „Wkład Polaków w rozwój kultury europejskiej – jak uczyć historii i wiedzy o kulturze współczesną młodzież?”.

Prelegenci spotkania: prof. dr hab. Mirosław Golon (dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku), Małgorzata Oborska (kujawsko-pomorski wicekurator oświaty) oraz prof. dr hab. Mieczysław Ryba (Katedra Historii Systemów Politycznych XIX i XX w. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i wykładowca WSKSiM) przedstawili skutki poprzednich zmian, omówili założenia nowej podstawy programowej, wyrazili opinię na temat systemu bolońskiego i wyjaśnili, na czym polega etos nauczyciela.

Organizatorem spotkania był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej działający przy Wyższej Szkole Kultury Społeczne i Medialnej. W debacie uczestniczyli  m.in. dyrektorzy toruńskich szkół.