Odeszła do Pana Przyjaciółka WSKSiM Maria Burczyk

W Niedzielę Palmową 5 kwietnia odeszła do Pana Maria Burczyk. Była wielkim Przyjacielem naszej Uczelni oraz Radia Maryja i Telewizji Trwam, a nade wszystko wielką czcicielką Matki Bożej.

Śp. Maria Burczyk mieszkała i pracowała w Sztokholmie od ponad 30 lat. Jednak kiedy tylko mogła przyjeżdżała do Polski, najczęściej w okolicy świąt maryjnych. Nie wyobrażała sobie uroczystości NMP Królowej Polski 3 maja, lipcowego spotkania Rodziny Radia Maryja, czy święta Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia bez osobistej modlitwy na Jasnej Górze. Ostatnio była w Ojczyźnie w rodzinnym Wejherowie z okazji uroczystości Matki Bożej z Lourdes.

Marylka, jak wszyscy się do niej zwracali, pracowała jako specjalista do spraw kadr i płac w szkole w Sztokholmie. Tam też udzielała się przy Polskiej Misji Katolickiej między innymi jako katechetka. Przez wiele lat reprezentowała Polonię ze Szwecji podczas tradycyjnego Forum Polonijnego organizowanego w Naszej Uczelni. Często włączała się telefonicznie do audycji Radia Maryja. Była wierną uczestniczką uroczystości związanych z Radiem Maryja i WSKSiM – w Toruniu i Częstochowie. To ona organizowała w Sztokholmie spotkania opłatkowe Rodziny Radia Maryja. Była autentyczną naszą Ambasadorką, naszym Przyjacielem. Gdzie tylko mogła promowała naszą Uczelnię i zachęcała do słuchania Radia Maryja. Modlitwą i hojnym darem serca wspierała te dzieła. Jesteśmy pewni, że teraz będzie naszym Orędownikiem w Niebie. Miłosiernego Boga, któremu bezgranicznie ufała i służyła, prosimy, aby przyjął ja do radości życie wiecznego.