Pod takim hasłem 3 listopada 2017 roku została zorganizowana konferencja przez Ministra Środowiska Jan Szyszko. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął Minister Energii Krzysztof Tchórzewski oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.

Zdaniem, które najbardziej obrazuje istotę tego spotkania jest wypowiedź prof. Jana Szyszko, ministra środowiska:„ Odnawialne źródła energii stanowią istotny element zrównoważonego rozwoju, a ich racjonalne wykorzystanie pomoże zredukować zanieczyszczenia atmosfery, wód i ograniczy ilość odpadów”

Podczas tego wydarzenia, delegacja Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, miała możliwość wysłuchania wystąpień np. na temat: biomasy, Lasów Państwowych czy o nowych metodach wykorzystywania energii oraz o redukcji zanieczyszczenia środowiska.

Maria Kucharska