Zapisy na konferencję pt. „Perspektywy dla polskiego rolnictwa”

pod numerem telefonu: 56 650 40 00.

W WSKSiM w Toruniu odbędzie się konferencja pt. „Perspektywy dla polskiego rolnictwa”

29 lutego 2020 r. (sobota) w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przy ul. Starotoruńskiej 3, o godz. 11.00, odbędzie się konferencja pt. „Perspektywy dla polskiego rolnictwa”. Na godz. 9.30 zaplanowana jest Msza święta w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR zwrócił uwagę, że na konferencji pt. „Perspektywy dla polskiego rolnictwa” będą goście z różnych środowisk.

– Na konferencji wystąpią m.in.: Janusz Wojciechowski – komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa; Jacek Sasin wicepremier, minister aktywów państwowych; Anna Gembicka – sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej; Zbigniew Kuźmiuk – europoseł PiS; Krzysztof Jurgiel – europoseł PiS, b. minister rolnictwa; prof. Marcin Szewczak, który przedstawi temat: <>; Szczepan Wójcik z Instytutu Gospodarki Rolnej; Bogdan Konopka – główny lekarz weterynarii; p.o. prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasz Nowakowski oraz Marcin Wroński – zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa – powiedział dyrektor Radia Maryja.

Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, zaznacza, że konferencja będzie możliwością spotkania się osób, które dbają o polskie rolnictwo i jego potęgę.

– Celem jest konsolidacja wszystkich grup rolników oraz osób, które z rolnictwa żyją, jest to ich źródło dochodu, mieszkają na wsi, ale też odpowiadają za rolnictwo z ramienia związków, jakie reprezentują. Będziemy mieli bardzo dużo gości, którzy odpowiadają za cały rynek rolny w Polsce. Począwszy od osób, które uprawiają ziemię, a więc odpowiadają też za produkcję zboża itp., ale również produkcja mięsa, produkcja drobiu, produkcja wołowiny, produkcja trzody chlewnej – podkreślił Szczepan Wójcik.

W panelu dyskusyjnym udział wezmą przedstawiciele wielu branż.

– Przedstawiciele sektorów rolnictwa i hodowli: drobiu, jaj, mięsa wołowego, trzody chlewnej, futer, mleczarstwa. (…) Zapraszamy rolników i hodowców różnych sektorów – dodał o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

Organizatorem wydarzania jest WSKSiM w Toruniu.

Zapisy na konferencję pt. „Perspektywy dla polskiego rolnictwa” pod numerem telefonu: 56 650 40 00.

radiomaryja.pl