Od 23 marca do 30 marca 2019 roku w Toruniu toczyły się VIII Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Przez ten cały tydzień w Arenie Toruń i innych obiektach lekkoatletycznych rywalizowano w różnych konkurencjach od 60 metrów płaskiego, pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, aż do najdłuższego biegu jakim był półmaraton.
W mistrzostwach brało udział ponad 4000 zawodników z 88 krajów świata. Uczestnicy mieli powyżej 35. roku życia. Wśród nich było wielu sportowców w wieku 70-90 i więcej lat. Sportowcy, w chwilach wolnych od zawodów, zwiedzali także Gród Kopernika. Byli widoczni szczególnie w rejonie starówki, a także w środkach komunikacji miejskiej.
W sobotę 30 marca 2019 roku odbyła się ceremonia zakończenia Halowych Mistrzostw Świata Masters i przekazanie flagi kolejnemu organizatorowi. Podczas mistrzostw pobitych zostało 36 rekordów świata Masters.

W ostatecznej klasyfikacji najwięcej medali, aż 262 – zdobyli Niemcy (100 złotych, 79 srebrnych i 83 brązowe). Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Stanów Zjednoczonych ze 159 medalami (62 złote, 48 srebrnych i 49 brązowych), na trzecim Polacy ze 182 medalami (60 złotych, 64 srebrne, 58 brązowych). O trzecim a nie drugim miejscu zadecydowała większa ilość medali złotych reprezentacji Stanów Zjednoczonych. IX Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters odbędą się w Kanadzie w 2021 r.

Na tych mistrzostwach nie zabrakło także studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Poniżej przedstawiamy fotorelację z zawodów.

Kamil Michalec
Zespół Prasowy