Pielgrzymka w intencji rodzin do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

Dnia 5.09.br. studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zaszczycili swoją obecnością 14. Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja w intencji rodzin do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Wydarzenie rozpoczęło się występem zespołu „Agnus Dei” z Kalisza. Słowo powitania skierował ks. prałat dr Jacek Plota, kustosz Sanktuarium. Podczas spotkania można było wysłuchać konferencji ks. prałata Leszka Szkopka. Głównym i ostatnim punktem programu pielgrzymki była Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Śmigla, ordynariusza diecezji toruńskiej. Eucharystia była sprawowana na ołtarzu polowym przy placu obok Sanktuarium. Podczas niej odbył się akt zawierzenia rodzin św. Józefowi przed kopią obrazu Świętej Rodziny.