IX PIELGRZYMKA AKADEMICKA DO KALISZA

W strugach deszczu i z wiarą w sercu społeczność akademicka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej pielgrzymowała do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Jego Magnificencja Ojciec Rektor zawierzył opiekunowi Świętej Rodziny Szkołę i uczęszczającą do niej młodzież.

Wyjazd do jednego z najstarszych miast Wielkopolski był formą studenckiego dziękczynienia za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i uczelnianym wyrazem radości w 1050. rocznicę chrztu Polski. Na pątniczym szklaku nie zabrakło więc odwiedzin katedry w Gnieźnie i zgłębienia prawdy ludzkiego losu prezentowanej w scenach z życia św. Wojciecha (a upamiętnionych na Drzwiach Gnieźnieńskich).

Zdjęcia (K. Cegielska):

Bez wątpienia najważniejszym punktem dnia była Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego – ordynariusza diecezji kieleckiej. Eucharystia, poprzedzona odczytaniem przez młodzież WSKSiM próśb do św. Józefa i wykładem prof. dra hab. Henryka Kieresia (pracownika Uczelni) na temat roli, jaką religia odgrywa w poznawaniu i odkrywaniu przez człowieka jego podmiotowości, tworzeniu kultury i działaniu w życiu społecznym, napełniła zgromadzonych łaską zaufania Bożemu Miłosierdziu.

Należy podkreślić czynny udział studentów w nabożeństwie: Chóru Akademickiego pod batutą Pana Szymona Cieślara, osób w Liturgicznej Służbie Ołtarza i biorących udział w Procesji z Darami. Słowa uznania i podziękowania za pomoc w przygotowaniu oprawy nabożeństwa wygłosił Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Edward Janiak (diecezja kaliska). Głos zabrał też Rektor-Założyciel Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, Ojciec dr Tadeusz Rydzyk CSsR. Wystąpienie to umocniło młodzież w przeświadczeniu o konieczności odkrywania swojego powołania i odważnego głoszenia prawdy.

Zdjęcia (K. Cegielska):