W dniach 7 – 8 lipca odbyła się XXVII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wzieli w niej udział studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, którzy chcieli pogłębić swoją wiarę. Prezentowali naszą uczelnię.

Pierwszego dnia pielgrzymowania po dotarciu na miejsce udali się przed obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, aby pomodlić się w ciszy i skupieniu o potrzebne łaski. tego samego dnia, odbył się koncert orkiestry koncertowej Victoriao. Zaprezentował wiele religijnych oraz patriotycznych pieśni.

Następnie o godzinie 18:00 miała miejsce msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Pacyfika Dydycza, biskupa seniora diecezji drohiczyńskiej.Osoby, które pragnęły jeszcze głębiej przeżyć swoje pielgrzymowanie, uczestniczyły w różańcu, a następnie w Apelu Jasnogórskim.

Przybycie na Jasną Górę w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, pozwoliło także wzbudzić refleksję na ten temat. Oddać cześć zasłużonym Polakom, bohaterom i podziękować modlitwach za to, że służyli dobru naszej Ojczyzny. Jednocześnie pielgrzymka ta była aktem pokutnym za wyrządzone krzywdy i aktem wdzięczności wobec Boga za otrzymane łaski.

Relację video z XXVII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Częstochowy możesz obejrzeć na kanale YouTube >>