Program „Mieszkanie dla absolwenta”

W piątek, 20 października 2017r. w Toruniu, prezydent Miasta – Michał Zaleski uroczyście wręczył klucze do mieszkań, najlepszym absolwentom toruńskich uczelni. W ramach programu „Mieszkanie dla absolwenta”, miasto Toruń przeznaczyło trzy mieszkania. Otrzymali je: absolwent, a obecnie wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej – Mateusz Kaleta oraz absolwentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – Paulina Wójcik i Aneta Grabowska.
Na początku nowi nabywcy mieszkań, podpisali umowy o mieszkania. Zaraz po tym nastąpiło uroczyste wręczenie kluczy, podczas którego prezydent Michał Zaleski zachęcał absolwentów do pozostania w Toruniu na dłużej. –„Mieszkanie dla absolwenta” to zachęta do tego, aby najlepsi absolwenci pozostali w naszym mieście i stanowili wsparcie dla toruńskich firm, a z czasem oczywiście stworzyli rodzinę, by powiedzieć później: Tak, Toruń to dobre miejsce na Ziemi – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.
Warunkiem podstawowym do uzyskania mieszkania jest bycie absolwentem toruńskiej wyższej uczelni, a także wykazanie się dużym zaangażowaniem naukowym, oraz dużą aktywnością w działalności społecznej. Decyzje podejmuje komisja konkursowa, składająca się z siedmiu osób. Umowa wynajmu mieszkania, zawierana jest na pięć lat, jednak nie dłużej niż na czas trwania zatrudnienia na warunkach umowy o pracę.
Po uroczystym wręczeniu kluczy, nastąpił moment na wywiady udzielane przez laureatów tegorocznej edycji programu „Mieszkanie dla absolwenta”. – Ten program, którego tegoroczna edycja ma dziś swój finał, jest dla mnie niezwykle istotny. Chciałbym podziękować tym, którzy przez te pięć lat wykształcili mnie intelektualnie i duchowo, zarówno na jednej uczelni, jak i na drugiej, czyli Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Podziękować za to, że mogłem zgłębiać wiedzę oraz rozwijać się intelektualnie – powiedział Mateusz Kaleta.

Zapraszamy do fotorelacji!

Anastasiia Mazhartceva, Maria Patecka