Rekolekcje Wielkopostne

26 lutego w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne dla społeczności akademickiej, które prowadzi o. Marcin Ciechanowski, paulin i egzorcysta.

Nauki rozpoczęły się Mszą świętą w środę popielcową, następnie studenci oraz wykładowcy mogli wysłuchać konferencji, która odbyła się w akademickiej Kaplicy Zawierzenia. Poruszyliśmy temat grzechu, który bardzo często zniewala człowieka i nie pozwala otworzyć się na działanie Pana Boga. Ojciec rekolekcjonista mówił również o pomieszaniu wartości w dzisiejszym świecie.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od konferencji wygłoszonej przez o. Marcina na temat roli modlitwy w naszym życiu. Staraliśmy się na nowo odkryć piękno relacji Bóg-człowiek. Rekolekcjonista podjął także ważny temat w życiu każdego człowieka. Mianowicie rozmawialiśmy o naszych niepowodzeniach i porażkach, za które często obwiniamy samego Boga. Ojciec Marcin w swoich słowach pokazał nam, że nasz Pan nie chce dla nas zła, ale że jest naszym miłosiernym i kochającym Ojcem. Mimo tego, że upadamy, to każdy z nas jest Jego skarbem.

Następnym punktem naszych spotkań była wspólna Eucharystia o godzinie 12:00 w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Jak co czwartek studenci spotkali się, aby podziękować Panu Bogu za otrzymane łaski oraz prosić o dar owocnych rekolekcji.

Dzień zakończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu. Był to czas, kiedy każdy z nas mógł spotkać się z Jezusem i wpatrywać się w Jego wspaniałe Oblicze. Podczas adoracji miała miejsce modlitwa różańcowa.

Ostatni dzień naszych rekolekcji był bardzo owocny i intensywny. Wspólnie uczestniczyliśmy w Eucharystii, podczas której o. Marcin wygłosił do nas homilię. Dzień zakończyliśmy drogą krzyżową oraz odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Podczas ostatniego dnia studenci mieli także możliwość odbycia indywidualnej rozmowy. Rekolekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Serdecznie dziękujemy o. Marcinowi za poprowadzenie tego świętego dla nas czasu.

Agata Mieczkowska