Rodzina Radia Maryja na Jasnej Górze

W dniach 8-9 lipca społeczność akademicka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej uczestniczyła w XXVI pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

Studenci i wykładowcy stanęli przed Cudownym Obrazem, by złożyć dziękczynienie za dar wspólnoty modlitewnej i ewangelizacyjnej, wyrazić uwielbienie dla Czarnej Madonny i zawierzyć Jej swoje troski. Podczas inauguracyjnej mszy świętej biskup senior diecezji kaliskiej Stanisław Napierała podkreślał:

„To spotkanie jest potrzebą serc tysięcy Polaków, którzy chcą się zobaczyć jako wspólnota ludzi wierzących, uformowanych na wartościach przekazywanych przez Radio Maryja i dzieła mu towarzyszące”.

Kulminacyjnym punktem spotkania było niedzielne nabożeństwo, któremu przewodniczył abp Jan Romeo Pawłowski, delegat ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.