W Toruniu trwa pięciodniowe spotkanie Magistrów Nowicjatów i Postulatów pt. „Media i komunikacja na pierwszych etapach formacji podstawowej”. Zakonnicy wezmą udział między innymi w Rozmowach niedokończonych w TV Trwam i Radiu Maryja oraz w wykładach dotyczących mediów.

Spotkanie Magistrów Nowicjatów i Postulatów rozpoczęło się w poniedziałek 11 lutego 2019 r. Nieszporom przewodniczył o. Janusz Sok CSsR, przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce. Drugi dzień spotkania rozpoczął się od Eucharystii w kaplicy Domu Rekolekcyjnego, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Tadeusz Mrzygłód CMF.

Po Mszy św. uczestnicy spotkania udali się do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, po czym w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej wzięli udział w bloku zajęć. Poprowadzili je o. Dariusz Drążek CSsR („Elementarz – czym są media i ich struktura w Polsce”) oraz dr Tomasz Kowalski, wykładowca WSKSiM („Nowe media cyfrowe – wpływ na młodzież i co pozostaje w sieci”). Zaplanowano także udział Magistrów Nowicjatów i Postulatów w Rozmowach niedokończonych na temat: „Wychowanie do wyrzeczeń i poświęcenia” (godzina 18:00, TV Trwam i Radio Maryja).

W środę wykład dla Magistrów Nowicjatów i Postulatów wygłosi o. dr Jacek Zdrzałek CSsR („Nowoczesne techniki komunikacji w postulacie i nowicjacie – prowokacje do dyskusji”). Tego dnia odbędzie się także spotkanie pt.: „e-Młodzież – cyfrowe pokolenie na progu form@cji” . Tego dnia o godzinie 18.00 w Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy sprawowana będzie Eucharystia. Mszę św. odprawi ks. bp Jacek Kiciński CMF, przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego w Konferencji Episkopatu Polski.

Ostatniego dnia (czwartek) zaplanowano spotkanie z ks. bpem Jackiem Kicińskim CMF oraz bratem Pawłem Flisem ALB, delegatem KWPZM. W spotkaniu Magistrów Nowicjatów i Postulatów uczestniczy około 30 zakonników.

Zespół Prasowy