W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej trwają zimowe warsztaty „Nowe widnokręgi – Zrozumieć media”. Bierze w nich udział młodzież z całej Polski.

14 lutego rozpoczęła się pierwsza część warsztatów – muzyczna. Uczestnicy ćwiczą śpiew i grę na instrumentach pod kierunkiem dr. Zbigniewa Małkowicza i zespołu LUMEN.

Druga część rozpoczęła się dzisiaj. Młodzież, podzielona na grupy, będzie brała udział w zajęciach obejmujących dziennikarstwo, politologię, komunikację, podstawy informatyki a także savoir-vivre, aktorstwo czy taniec. Uczestnicy mogą dzięki nim dowiedzieć się, jak funkcjonuje radio, telewizja, prasa drukowana, jak działa telewizyjny wóz transmisyjny oraz czym jest pedagogika mass mediów. Będą mieli okazję zwiedzić siedzibę Radia Maryja i główne studio Telewizji Trwam oraz przespacerować się po toruńskiej starówce. Oprócz dużej ilości wiedzy teoretycznej i praktycznej -warsztaty to także okazja do integracji.

Warsztaty „Nowe widnokręgi – zrozumieć media” będą trwały do 17 lutego. Bierze w nich udział ponad 100 osób. Niektórzy uczestniczą w nich już po raz kolejny. Opiekę nad młodzieżą sprawują studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Szymon Górko