Utalentowani z WSKSiM

Film dokumentalny Odebrano Nam całe dzieciństwo w reżyserii Łukasza Bindka – absolwenta Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej – zdobył nagrodę Festiwalu Filmu Niezależnego „Okno”. Nagrodę ufundował Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Autor przedstawia historię zapomnianego niemieckiego obozu koncentracyjnego przy ul. Przemysłowej  w Łodzi, do którego zwożono polskie dzieci z całego kraju.
Dokument jest zapisem ogromu cierpień najmłodszych podczas okupacji niemieckiej oraz wyrazem pamięci o dzielnych bohaterach II wojny światowej – hołdem złożonym najmniejszym.

Film został wyemitowany w Klasztorze Karmelitów Bosych Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu i czeka na łódzką premierę.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Łukasz Bindek – reżyser, operator, montażysta. Urodzony w Pile w 1984 r. Absolwent Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku politologia. Autor wielu reportaży o tematyce polityczno-historycznej i  społecznej. Od ponad 10 lat związany z Telewizją Trwam.

 

Zwiastun filmu: