VI Ogólnopolski Festiwal Filmu Niezależnego Okno

W dniach 26-28 października w Olsztynie odbył się VI Ogólnopolski Festiwal Filmu Niezależnego Okno. Podczas festiwalu w dniu 27.10 studenci Monika Kordowska, Marta Klimczak i Karol Kupczyk zaprezentowali publiczności 25 etiud, wykonanych w ramach zajęć uczelnianych w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu pod kierunkiem wykładowcy Piotra Zarębskiego. Natomiast studenci Karolina Machowska oraz Krzysztof Pacynowicz z WSKSiM nagrywali reportaż dla studenckiej telewizji internetowej TILMA.

Jury doceniło warsztat, wartość merytoryczną i szeroki zakres tematyczny zaprezentowanych etiud. Jednocześnie podkreślono, iż etiudy świadczą o wyjątkowej wrażliwości studentów i zawierają uniwersalne przesłania o charakterze religijnym, społecznym i narodowym.

Szczególne uznanie wzbudziły następujące etiudy nagrodzone statuetkami:

1. Nagroda Złote Okno Na Świat
    Urszuli Zbyszynskiej i Mateusza Witka
    za film pt.
    „ Wermacht”

2. Nagroda Srebrne Okno Na Świat
    Ks. Macieja Fladera
    za film pt.
    „Okno na Pana Boga”

3. Nagroda Bursztynowe Okno Na Świat
    Moniki Jakubowskiej
    Za film pt.
    „Magia baletu”

Statuetki, nagrody rzeczowe i finansowe dla twórców ufundowali: Wicepremier Mateusz Morawiecki, Minister MON Antoni Macierewicz, prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski oraz bank PKO

Etiudy studentów WSKSiM prezentowane są w Tv Trwam, w programie Kalejdoskop Młodych.