Warsztaty wakacyjne (20.08.2020r. – 23.08.2020r. )

Relacja

W Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbyły sięwarsztaty muzyczne i medialne, na które mieli okazję przybyćuczestnicy z całej Polski. Co roku uczelnia rozszerza programwykładów, które obejmują liczne zajęcia praktyczne. Tego rokuobejmował zajęcia muzyczne, aktorskie, taneczne oraz medyczne, które są wszczególności związane z nowym kierunkiem Uczelni: pielęgniarstwem.Wielu z uczestników przyjeżdża na warsztaty już odkilku lat. Jak sami podkreślają, cały czas dowiadują się czegoś nowegoi to właśnie przyciąga ich co roku do tej niezwykłej toruńskiej uczelni. W przerwie między zajęciami dla uczestników zostały zorganizowaneposiłki w znajdującej się w Hotelu Akademickim stołówce.

W sobotę wieczorem odbył się koncert uwielbienia zorganizowany przez grupę muzyczną warsztatów Zespół Lumen, który prowadzi Zbigniew Małkowicz. Wspólnie z opiekunami od czwartku do soboty przygotowywali program koncertu muzycznego, ćwicząc grę na wybranych przez siebie instrumentach w kierowanej przez Pana Zbigniewa orkiestrze. Zorganizowany przez nich koncert został przyjęty z niezwykłą aprobatą. Po części muzycznej spotkali się z o. Tadeuszem Rydzykiem, którego bardzo polubili. Codziennie uczestniczyli we Mszy świętej, która stała się najważniejszym elementem programu każdego dnia warsztatów.

W niedzielę, podczas warsztatów medialnych, głównie z zakresu inżynierii dźwięku, uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób obecnie jest tworzona muzyka do filmów. Mogli również sami spróbować swoich umiejętności twórczych na przygotowanym dla nich profesjonalnym urządzeniu służącym do komponowania muzyki filmowej. Pozwala ono na zarządzanie wieloma instrumentami, które grają w wirtualnej profesjonalnej orkiestrze.
Słychać tam instrumenty smyczkowe, dęte, strunowe i perkusje. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia radiowe, gdzie uczestnicy w profesjonalnym studiu nagraniowym w ramach warsztatów tworzyli własne materiały dźwiękowe. Jest to miejsce, które na potrzeby uczelni zostało specjalnie wygłuszone. Realizator realizuje materiały na żywo, przesuwając suwaki na specjalnym mikserze, a prowadzący dba o planowy przebieg audycji. Uczestnicy uczyli się w jaki sposób radzić sobie z takim typem wyzwań, które mogliby podejmować w przyszłej pracy. Warsztaty zostały zakończone Mszą świętą i obiadem. Uczestnicy jednogłośnie wyrazili żal, że trwały one tak krótko. Wobec czego pojawił się pomysł, aby kiedyś zorganizować warsztaty, które mogłyby trwać nieco dłużej, np. cały tydzień. Pomysł jest obecnie rozważany przez władze uczelni.

Szanowni Państwo,

W celu prawidłowej rejestracji na warsztaty letnie 2020 prosimy o:

1. uzupełnienie formularza elektronicznego – w celu szybszej weryfikacji uczestnika oraz jego danych
  2. bezzwłoczne przesłanie drogą pocztową pobranego ze strony, wypełnionego formularza w wersji papierowej – bez przesłania dokumentów drogą pocztową kandydat nie zostanie przyjęty !!!
  3. wydrukowanie i wypełnienie oświadczenia COVID-19

*tel. 56 610 7104*

*Zapraszamy młodzież w wieku od 14 do 19 roku życia*

krok 1

Udział w warsztatach dziennikarskich

Udział w warsztatach muzycznych

krok 2

Warsztaty dziennikarskie

Warsztaty muzyczne

krok 3

Wydrukuj i wypełnij oświadczenie o COVID – 19
Oświadczenie należy przywieźć w dniu rozpoczęcia warsztatów.

Koumikacja miejska

Najbliższe przystanki to Port Drzewny i Starotoruńska.
Dojeżdżają do nich autobusy linii 18 lub 36

Pociagiem

Wysiadając na dworcu Toruń Główny można skorzystać z bezpośredniego połączenia autobusowego linią 36

Samochodem