14 grudnia w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się Wieczornica Maryjna. Jest to coroczne wydarzenie, które gromadzi nie tylko studentów, ale również władze uczelni, wykładowców, duszpasterzy oraz pracowników uczelni. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas również uczestnicy oraz prelegenci konferencji „Przedsiębiorczość w Polsce – Nowe Perspektywy Rozwoju”.

Wieczornica jest to niezwykły czas dla całej naszej społeczności. Przed wyjazdem do swoich domów spotykamy się, aby wspólnie spędzić tę chwilę i łamiąc się opłatkiem – z miłością i życzliwością złożyć wzajemne życzenia. Podczas tegorocznego spotkania nie mogło zabraknąć Ojca Rektora dr. Zdzisława Klafki, który skierował do nas słowo i przekazał nam i naszym rodzinom słowa optymizmu i miłości.

Śpiewanie kolęd i pastorałek to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji. Studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu również zadbali o to, aby nie zabrakło tego, jakże wspaniałego, akcentu. Przygotowali oni program muzyczny, który uświetnił wydarzenie.

Agata Mieczkowska