Wizyta duszpasterska i rozmowa o szkolnictwie katolickim

27 czerwca odwiedził Toruń były prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej JE ks. kard. Zenon Grocholewski.

W programie była m.in. msza święta w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, wizyta w Radiu Maryja, spotkanie z o. drem Tadeuszem Rydzykiem CSsR oraz współpracownikami rektora-założyciela Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Ksiądz Kardynał wyraził ogromne zainteresowanie planami rozwoju Uczelni, a także troskę o przyszłość kształcenia katolickiego w Polsce. Z wdzięcznością przyjął też upominek – najnowsze publikacje Wydawnictwa WSKSiM: „Fides, Ratio et Patria. Studia Toruńskie” oraz Katolików i prawo.  Ostatnia pozycja to zbiór artykułów wydanych po konferencji z cyklu „Katolicy i…”, a odbywającej się rokrocznie w murach WSKSiM właśnie pod patronatem Jego Eminencji.