W zeszłym tygodniu w dniach 17-20 kwietnia 2018r. na naszej uczelni gościła prof. Ying-ju Lai z Katolickiego Uniwersytetu Fu Jen w Tajwanie. Przyjechała do Torunia w ramach wymiany uczelnianej Erasmus+. Przez tydzień prowadziła zajęcia z zakresu komunikacji i nowych mediów.

Profesor Ying-ju Lai podczas swoich prelekcji skoncentrowała się na czterech istotnych tematach. Pierwszym, a zarazem najważniejszym, był temat tego, jak wykorzystać sieć, aby pomóc kobietom spodziewającym się dziecka zachować zdrowie, jak zmienić dietę, wybrać to, co zdrowsze i dobre dla dziecka. Drugim tematem było zwrócenie uwagi na istotę autoprezentacji w Internecie. W jaki sposób możemy kreować swój wizerunek w Internecie, używając konkretnych technik. Trzeci temat dotyczył znaczenia wizerunku w odnoszeniu sukcesów w komunikacji międzyludzkiej. Czwartą, a zarazem ostatnią poruszoną kwestią było ukazanie, w jaki sposób ludzie komunikują się za pomocą Internetu i jak budują swój wizerunek na portalach społecznościowych.

Profesor Ying-ju Lai zapytana o jej codzienną pracę, odpowiedziała:

– Na co dzień jako profesor uczę w szkole różne grupy. Zazwyczaj prowadzę trzy do czterech kursów i wykładów w tygodniu o różnej tematyce. Mam też różnorodne spotkania w ciągu dnia. Ponadto spędzam bardzo dużo czasu przeprowadzając badania naukowe. Pomagam studentom w przygotowywaniu projektów. Sama właśnie kończę jeden z nich.

W rozmowach ze studentami i wykładowcami uczelni prof. Ying-ju Lai bardzo pozytywnie wyraziła się o studentach naszej uczelni, o ich zaangażowaniu we własny rozwój. Podkreśliła, możliwości, jakie daje studiowanie w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej.

Jestem pod wrażeniem Waszego podejścia i zamiłowania do historii oraz jak bardzo jesteście zaangażowani w tworzenie wartościowej społeczności akademickiej. Jednocześnie mam nadzieję, że będzie mi dane w przyszłości raz jeszcze spotkać się z Wami, goszcząc na Waszej uczelni – powiedziała prof. Ying-ju Lai.

Na koniec wykładowca poproszona o rady i wskazówki dla studentów, wypowiedziała się w następujący sposób

Odniosłam wrażenie, że wszyscy jesteście wyjątkowo utalentowanymi studentami, więc mam nadzieję, że skorzystacie z tematów, które poruszyłam podczas moich wykładów. Niech wiedzie Wam się w życiu, zarówno teraz w trakcie studiowania, jak i po ukończeniu tej uczelni. Mam nadzieję, że moje rady, które dawałam Wam przez cały zeszły tydzień będą użyteczne – podsumowała prof. Ying-ju Lai

Paula Sikora,

Zespół Prasowy WSKSiM