13 maja studenci II roku studiów licencjackich, wszystkich kierunków, w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej wraz z wykładowcami udali się na wyjazd studyjny. Stało się już tradycją, że w maju studenci wyjeżdżają do Niepokalanowa oraz Warszawy.

W Niepokalanowie studenci wraz z wykładowcami modlili się wspólnie w trakcie Mszy Świętej sprawowanej w Sanktuarium Św. Maksymiliana Kolbe o wszelkie potrzebne łaski dla całej społeczności akademickiej WSKSiM oraz o błogosławieństwo Boga i opiekę Matki Bożej dla wszystkich dzieł istniejących przy Radiu Maryja. Po Mszy Świętej studenci odwiedzili celę św. Ojca Maksymiliana, który odważnie głosił światu Ewangelię, wykorzystując ku temu technologię jaka ówcześnie była dostępna. Zwiedzili również budynek franciszkańskiej straży pożarnej oraz muzeum.

W Warszawie studenci zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, poznając jeszcze bliżej historię tych ważnych ale i bolesnych dla Warszawy i całej Polski wydarzeń. Po zwiedzeniu ekspozycji odwiedzili Izbę Pamięci Generała Kuklińskiego, w której po ekspozycji oprowadził i zapoznał uczestników wyjazdu z historią Generała Ryszarda Kuklińskiego, absolwent Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Jan Łada.

Ostatnim punktem wyjazdu studyjnego była wizyta na Wojskowych Powązkach, gdzie zatrzymaliśmy się nad grobami m.in. Generała Kuklińskiego, prof. Józefa Szaniawskiego, który był również wykładowcą WSKSiM. Chwila zadumy towarzyszyła też wizycie w Kwaterze Ł, która stała się miejscem pochówku pomordowanych przez organy bezpieczeństwa publicznego w latach 1945-1956. Odwiedziliśmy również groby wybitnych Polaków świata polityki, kultury oraz sportu. Po cmentarzu na Powązkach oprowadził nas syn prof. J. Szaniawskiego – p. Filip Frąckowiak.