Rozpoczęła się XXVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Uroczystości rozpoczęły się koncertem Orkiestry Symfonicznej Katowickiego Holdingu Węglowego S.A KWK „Staszic”. Następnie pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył ks. bp Edward Frankowski. Ksiądz Biskup podkreślił rolę rodziny w społeczeństwie, wezwał wiernych: „Jeżeli będziemy mieć silną rodzinę, będziemy mieć silną Polskę, dlatego proszę Rodzinę Radia Maryja: broń polskich rodzin, właśnie teraz, kiedy są one tak bardzo zagrożone przez obce ideologie”.

Po Mszy św. pielgrzymi wspólnie odmówili różaniec, a całość zakończył Apel Jasnogórski. Pielgrzymi mogli kupić katolicką książkę i prasę, a także zapoznać się z ofertą Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Do dyspozycji pielgrzymów było dostępne oddzielne stanowisko z promocją naszej uczelni, przy którym każdy chętny mógł wziąć udział w quizie na jej temat.

Paulina Tołcz Viktoryia Burch