Diecezja toruńska ma nowego biskupa. Po objęciu urzędu przez ks. biskupa Wiesława Śmigla w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 10 grudnia odbył się ingres do katedry św. Janów. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wraz z JM ojcem rektorem dr. Zdzisławem Klafką i Kanclerzem ojcem Benedyktem Cisoniem.

Papież Franciszek mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej Wiesława Śmigla nowym biskupem toruńskim 11 listopada. Zastąpił on bp. Andrzeja Suskiego, który po ukończeniu 75 lat przeszedł na emeryturę.

Bp Wiesław Śmigiel urodził się 3 stycznia 1969 r. w Świeciu. Jest doktorem hab. teologii, profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, członkiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, Rady KEP ds. Rodziny,  Komisji Duszpasterstwa, Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą, przewodniczącym Komitetu ds. Dialogu z Niewierzącymi. Jego dewiza biskupia to Omnibus omnia factus (Stawszy się wszystkim dla wszystkich). Na tarczy jego herbu biskupiego znajduje się miecz, który symbolizuje Słowo Boże.

Bp Wiesław Śmigiel jest najmłodszym biskupem na czele polskiej diecezji i jednym z najmłodszych biskupów diecezjalnych w Europie.