W dniach 6 i 7 maja 2019 r. przedstawiciele władz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Politechnikę Lizbońską. Był to element „Staff Week” w ramach programu Erasmus+ na portugalskiej uczelni. Dziękujemy Pani Carli Ruivo za ciepłe przyjęcie i poprowadzenie szkolenia.

Ze strony toruńskiej uczelni w wydarzeniu uczestniczyli: Jego Magnificencja Rektor, o. dr Zdzisław Klafka, Pani Prodziekan ds. Studenckich, dr Ilona Nowosad, Pani Kierownik Rektoratu, mgr Eliza Biesaga, Menedżer Projektów realizowanych przez WSKSiM, mgr Przemysław Pawlak oraz Kierownik Biura Współpracy Międzyuczelnianej i Międzynarodowej, dr Krystian Chołaszczyński.

Podstawowym tematem szkolenia była kwestia potrzeb nowoczesnej administracji w murach uczelni wyższych. Poruszono takie kwestie jak e-dziekanat, czy przyszłość programów wymiany pod znakiem „Erasmus without paper”. Uczestnicy pełni nowych pomysłów wrócili do kraju. Zobaczymy, co przyszłość przyniesie i jakie zmiany jeszcze toruńską uczelnię czekają.