7 września przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odbyło się XI Dziękczynienie w Rodzinie. Wszyscy sympatycy Radia Maryja z Polski, jak również z zagranicy spotkali się, by dziękować Bogu za Radio Maryja oraz dzieła przy nim powstałe.

Wydarzenie rozpoczęło się wspólnym śpiewem wraz z zaproszonymi zespołami dziecięcymi i młodzieżowymi, które brały udział w konkursie zorganizowanym przez Fundację Nasza Przyszłość. Po wysłuchaniu koncertu wierni uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej, który w swojej homilii podkreślił wartość dziękczynienia.

– Gromadzi nas dzisiaj Dziękczynienie w Rodzinie, a wiemy, że umiejętność dziękczynienia charakteryzuje ludzi wielkich. Człowiek niedojrzały za niewiele dziękuje, raczej rozwija w sobie postawę pełną różnych roszczeń, i kiedy dziś rozglądamy się dookoła, wielu takich ludzi możemy spotkać.

Po Mszy św. na pielgrzymów czekało wiele ciekawych stanowisk, a także koncertów. Wystąpili między innymi Jacek Silski, Agnieszka Sokolnicka & Voytek Soko, a także Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej z Gdyni. Uczestnicy mogli również wysłuchać koncertu organowego w wykonaniu organisty Sanktuarium.

O 15:00 wspólnie modliliśmy się koronką do Miłosierdzia Bożego. XI Dziękczynienie w Rodzinie zakończył koncert galowy w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć stoiska Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Zachęcaliśmy przybyłych gości do studiowania na naszej uczelni, a także zapoznawaliśmy ich z aktualną ofertą edukacyjną. Pielgrzymi, wypełniając quiz dotyczący WSKSiM, mogli otrzymać patriotyczne koszulki.

Agata Mieczkowska