4 października studenci wraz z wykładowcami, a także władzami uczelni wybrali się na pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Hasło tegorocznej pielgrzymki to „W odkrywaniu piękna małżeństwa i rodziny”.

Przed Mszą Świętą miało miejsce nabożeństwo, podczas którego studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zawierzyli naszą uczelnię, wykładowców, a także studentów i ich rodziny Św. Józefowi. Po modlitwie miały miejsce świadectwa studentów oraz absolwentów, których połączyły studia w WSKSiM. Dotyczyły one miłości, wierności oraz wypełniania planu Bożego w małżeństwie i rodzinie.

Kolejnym punktem programu naszej pielgrzymki była Msza Święta, której przewodniczył Biskup Pomocniczy Diecezji Radomskiej Piotr Turzyński. Podczas homilii poruszył temat bardzo ważny w dzisiejszym świecie. Mianowicie obrony życia. Zachęcał studentów, aby nie bali się i szli głosić prawdę o Jezusie Chrystusie.

Pielgrzymka do Sanktuarium Św. Józefa to już pewna tradycja społeczności akademickiej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Już po raz dwunasty pojechali, aby modlić się o dobrego męża i dobrą żonę, a także prosić o miłość i zgodę w swoich rodzinach.

Agata Mieczkowska