Reprezentacja Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu uczestniczyła w XV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja do Kalisza. Uroczystość odbyła się 3 września w Sanktuarium św. Józefa.

Przed rozpoczęciem spotkania studenci WSKSiM odwiedzili znajdującą się w podziemiach sanktuarium Kaplicę „Męczeństwa i Wdzięczności”, powstałą z inicjatywy kapłanów, którzy przeżyli Dachau. Rozdali również ulotki informacyjne promujące uczelnię oraz odpowiadali na pytania pielgrzymów związane ze studiowaniem w Toruniu. Po powitaniu przez ks. prał. Jacka Plotę przybyłych gości, odprawiono nabożeństwo do św. Józefa w intencji rodzin i obrony poczętego życia, a następnie prof. Wiesław Jan Wysocki wygłosił konferencję. Prelegent mówił o rodzinie oraz patriotyzmie. Za marszałkiem Józefem Piłsudzkim podkreślił, że kimś za kogo warto oddać życie jest matka.

Głównym punktem, kończącym tegoroczne pielgrzymowanie, była Msza Święta pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego, który wygłosił homilię. W słowach skierowanych do pielgrzymów zaznaczył między innymi, że „mama i tata są filarami w konstrukcji rodziny, a więc tworzą gmach, który jest bezpieczny”. Przywołał też postać św. Józefa jako osobę godną naśladowania przez współczesnych ojców. Na uroczystości obecny był poczet sztandarowy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Iwachow, Bodziony