Na placu u stóp Matki Bożej Jasnogórskiej jak co roku zgromadziła się rodzina Radia Maryja z całej Polski. Mimo ciężkiego czasu jakim jest pandemia Koronawirusa pielgrzymi nie zrezygnowali i z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności wyruszyli, aby wspólnie dziękować i prosić o potrzebne łaski Matkę Bożą Królową Polski. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego „Wszystko postawiłem na Maryję”

Oficjalnie spotkanie rozpoczęło się o godzinie 12:30 wspólną modlitwą różańcową, która następnie zakończyła się odśpiewaniem Suplikacji. Jak co roku pielgrzymi mają możliwość uczestniczenia w pięknych koncertach. Podczas tegorocznego spotkania pątnicy wysłuchają między innymi takich artystów jak Eleni oraz Macieja Wróblewskiego.

Następnym punktem programu o godzinie 15:00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie wspólna Eucharystia, której przewodniczyć będzie i słowo wygłosi Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Warto wspomnieć, iż podczas spotkań Rodziny Radia Maryja nie może zabraknąć naszych studentów, którzy z wielkim zaangażowaniem przedstawiają bogatą ofertę edukacyjną, a także promują nowo powstałe kierunki jak na przykład pielęgniarstwo.

Niech ten czas spędzony u stóp Matki Bożej będzie dla nas owocny, a Matka Boża opiekunka Radia Maryja wyprasza dla nas wszystkich potrzebne łaski.

Agata Mieczkowska