Warsztaty medialne WSKSiM w Łodygowicach

24 maja 2016 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Łodygowicach odbyły się warsztaty dziennikarskie organizowane przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia. Poprowadzili je wykładowcy uczelni we współpracy z Radiem Maryja i TV TRWAM. Warsztaty odbyły się z inicjatywy dyrektora szkoły mgr. Krzysztofa Chodorowskiego.

Wykłady składały się z trzech części. Pierwsza z nich dotyczyła informacji ogólnych o mediach, a szczególnie telewizji, druga radia, a trzecia prasy. Uczestnicy mogli się przekonać, że media nie ukazują pełni rzeczywistości lecz jej część.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie szkół z pobliskich miejscowości, łącznie ok. 250 osób. Organizatorzy warsztatów podkreślali, że ważne jest, aby młodzi ludzie byli świadomi manipulacji występującej w mediach.

Uczestnicy powiedzieli, że wykłady były przydatne i pouczające. Stwierdzili, że najbardziej utkwiła im w pamięci informacja o tym, że siła przekazu medialnego rozkłada się w siedemdziesięciu procentach na obraz, dwudziestu trzech na dźwięk, a w siedmiu na treść. Dyrektor Krzysztof Chodorowski powiedział, że warsztaty miały na celu nauczenie umiejętnego poruszania się młodzieży w świecie mediów.

Warsztaty medialne odbywają się na terenie całej Polski i cieszą się ogromnym zainteresowaniem.