23. FORUM POLONIJNE W AKSIM

    Dziś w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się 23. Forum Polonijne. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Pełnomocnikiem Rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą, ministrem Janem Dziedziczakiem.

    23. Forum Polonijne odbędzie się pod hasłem: „Wyzwania pokoleniowe – dziedzictwo nestorów Polski”. W wydarzeniu udział weźmie minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek oraz Pełnomocnik Rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą, minister Jan Dziedziczak. Współorganizatorami wydarzenia będą także członkowie Stowarzyszenia Dumni z Polski.

    Zaplanowane jest wystąpienie przedstawicieli z Polonijnego Forum Młodych. W panelu dyskusyjnym udział wezmą młodzi Polacy mieszkający w Australii, Stanach Zjednoczonych i na Litwie. Opowiedzą o tym, jakie wyzwania stoją przed młodymi żyjącymi na obczyźnie. Zwrócą się także do nestorów Polonii jako przedstawiciele młodego pokolenia. W imieniu nestorów wystąpi Tomasz Machura i opowie o ich rekomendacjach.

    Pierwszy dzień konferencji zakończy uroczysta Msza święta. W piątek uczestnicy wydarzenia będą dyskutować o tym, jak budować dobre imię Polski poza jej granicami.