30. ROCZNICA POWSTANIA RADIA MARYJA

DRODZY PRZYJACIELE! KOCHANA RODZINO RADIA MARYJA!

fot. radiomaryja.pl

DATA: 04 grudnia 2021 (sobota)

MIEJSCE: Hala Widowiskowo-Sportowa w Toruniu
    ul. Gen. J. Bema 73/89

PROGRAM:
    11.30 – Koncert w wykonaniu o. Azariasza i o. Juliana – ojców bernardynów z Lublina
    12.00 – Medytacja pierwszosobotnia
    12.30 – Różaniec ze słuchaczami
    13.00 – Koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.
    15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
    15.30 – Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego – metropolity lwowskiego oraz sekretarza Ojca Świętego Jana Pawła II i Benedykta XVI

Już właściwie godziny dzielą nas od radosnego dziękczynienia Panu Bogu i Matce Najświętszej za 30 lat posługi Radia Maryja. Radio zaczęło swą posługę 8 grudnia 1991 roku – w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – w grodzie Kopernika. 4 grudnia będziemy dziękować i ponownie oddamy Matce Najświętszej Jej Radio i inne dzieła. Z kolei 8 grudnia o godz. 18.00 świętować będziemy w Bydgoszczy w kościele Matki Bożej Fatimskiej.

Radio zaczęło posługę Panu Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i narodowi polskiemu poprzez dwie stacje: w Toruniu i Bydgoszczy. Z tych małych stacji, tak jak z ewangelicznego ziarnka gorczycy, Radio Maryja urosło na cały świat.

Uroczyście dziękować Panu Bogu będziemy 4 grudnia w Toruniu już od godz. 09.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej Arena Toruń przy ul. Bema. Karty wstępu do odbioru w namiocie, w biurze Radia Maryja przed wejściem głównym do areny. Tymczasowe biuro Radia Maryja będzie również w holu areny na parterze.

O godz. 11.30 rozpocznie się koncert znanych nam ojców bernardynów z Lublina – o. Azariasza i o. Juliana. Od godz. 12.00 pierwszosobotnia godzina przed Najświętszym Sakramentem; 12.30 różaniec, a o 13.00 koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 15.30 będzie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego – metropolity lwowskiego oraz sekretarza Ojca Świętego Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Przed areną na ulicy Bema oraz wewnątrz budynku będzie możliwość zakupienia zarówno ciepłego posiłku, jak i herbaty i kawy. Będziemy mogli zaopatrzyć się w dobrą książkę, pisma katolickie dla dzieci, młodzieży, dorosłych – w tym w album z okazji 30 lat Radia Maryja. Pomyślmy o ewangelizacyjnym prezencie z okazji świętego Mikołaja czy Bożego Narodzenia. Każdą okazję do dania prezentu wykorzystajmy do ewangelizacji obdarowywanego.

Przed uroczystością w arenie toruńskiej zapraszamy do odwiedzenia w Toruniu m.in. Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, które wybudowała Rodzina Radia Maryja.

Prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych: maseczki i dezynfekcję rąk. Dozowniki z płynami będą dostępne w różnych miejscach przy wejściu i w gmachu areny. W budynku zachowajmy odstępy tzw. dystans przestrzenny pomiędzy sobą. Przy wejściu do areny studenci pielęgniarstwa z Akademii Kultury Społecznej i Medialnej stworzą każdemu możliwość mierzenia temperatury.

Nad bezpieczeństwem podczas uroczystości będzie czuwać uprzejma policja i straż miejska. Wszyscy zaś przygotujmy się duchowo na to piękne dziękczynienie. Bądźmy po spowiedzi, byśmy godnie przyjęli Pana Jezusa. Bądźmy życzliwi, pomocni, z dobrym słowem, uśmiechem i czynem dla wszystkich.

Dziękujemy Panu Bogu za każdego od 30 lat – całą apostolską, kochającą Pana Boga i ojczyznę Rodzinę Radia Maryja. Idziemy dalej, mamy jeszcze wiele do zrobienia w Polsce, a może nawet coraz więcej w obliczu światowej rewolucji kulturowej walczącej z Panem Bogiem, z rodziną, która zagraża naszemu zbawieniu.

Nie jesteśmy sami. Jesteśmy z Matką Najświętszą, dlatego alleluja i do przodu, czyli chwalmy Pana i do przodu, do ewangelizacji!

O. dr Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja