Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zainaugurowała dwudziesty pierwszy rok swojej działalności. Od tego roku uczelnia zyskała tytuł akademii. Eucharystia sprawowana była w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Podczas inauguracji toruńskiej uczelni o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR wskazywał, jak istotne jest odnalezienie w życiu sensu i prawdy.

– Dziękuję Panu Bogu za tę uczelnię, w której szuka się prawdy, a nie szerzy ideologię. Potrzeba takich uczelni. Bądźcie wszyscy świadkami prawdy – zaapelował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

O dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, zwrócił uwagę na owoce pracy i nauki w toruńskiej uczelni.

– Działalność naukowo-dydaktyczna uczelni przez 20 lat nie zamykała się w obrębie materialnych murów. Za pośrednictwem Radia Maryja i TV Trwam owoce ludzkiej myśli, czerpiącej z pokorą z głębi Bożej Mądrości, ubogacały serca i umysły Polaków rozproszonych po wszystkich zakątkach ziemi – mówił o. dr Zdzisław Klafka.

Uczelnia w tym roku otrzymała tytuł akademii.

– Chcę z dumą i radością ogłosić, że Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej zakończyła swoje istnienie w czwartek, a od dwóch dni mamy już Akademię Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – poinformował minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek.

Wykład inauguracyjny „Posługa myślenia jako służba prawdzie” wygłosił minister prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

– Środowisko akademickie, działające w uczelni legitymującej się autorytetem moralnym, powinno wypełniać posługę myślenia, powinno służyć prawdzie właśnie w tym wymiarze społecznym – wskazał prof. Janusz Kawecki.

Msza św. sprawowana była w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Eucharystii przew. ks. bp Andrzej Suski, biskup senior diecezji toruński.