W całej Polsce odbywał się w czwartek diecezjalny etap 23. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Co roku dla młodzieży organizuje go Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana.

„Poczuj radość Ewangelii” – to tegoroczne hasło konkursu wiedzy biblijnej.

– Mimo pewnych perturbacji, które są w szkołach, duża grupa młodych ludzi pojawiła się na konkursie wiedzy biblijnej, który daje możliwość sprawdzenia, pokazania się wśród rówieśników zaczytanych w Księdze Życia, w Piśmie Świętym – mówił Piotr Hoffmann, przewodniczący Civitas Christiana zarządu w Toruniu.

Etap diecezjalny składał się z części pisemnej oraz ustnej. Członkiem komisji konkursu w diecezji toruńskiej, który odbył się w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, był ks. Łukasz Romańczuk.

– Zakres materiału na konkurs biblijny obejmował Księgę Wyjścia i List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Czy test był trudny? Myślę, że średnio zaawansowany, dlatego że osoba, która zdobyła pierwsze miejsce w części pisemnej, miała 82 na 90 pkt. A żeby zakwalifikować się do II etapu – ustnego – trzeba było mieć 58 punktów – zaznaczył ks. Łukasz Romańczuk.

Komisja wyłoniła trzech laureatów, wśród nich była Anna Brykała – uczennica II klasy LO w Toruniu.

– Pytań można było się spodziewać, aczkolwiek nie sądziłam, że akurat takie będą na etapie ustnym – oceniła.

Finał 23. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej odbędzie się w Niepokalanowie w czerwcu bieżącego roku.

TV Trwam News/RIRM