2 kwietnia 2019 w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej odbyły się drzwi otwarte. Uczniowie i absolwenci szkół średnich mogli przekonać się, jak działa uczelnia i jakie daje możliwości rozwoju. Była to okazja do spotkania się i rozmowy z wykładowcami i studentami WSKSiM.

Na odwiedzających czekały liczne atrakcje, między innymi mogli się oni przekonać, jak wyglądają kulisy pracy dziennikarza. Można było zapoznać się z działaniem telewizyjnego wozu transmisyjnego, czy też poznać tajniki pracy z dźwiękiem.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko informatyczne. Pozwalało ono m. in. na skorzystanie z gogli VR (wirtualnej rzeczywistości), by doświadczyć symulacji jazdy kolejką górską. Innymi ciekawostkami zaprezentowanymi przez studentów informatyki było urządzenie służące do badania aktywności mózgu, a także pokaz drukowania drobnych plastikowych przedmiotów za pomocą drukarki 3D.

W ramach drzwi otwartych odbył się też briefing z twórcami filmu “Nędzarz i Madame”, podczas którego można było dowiedzieć się, jak wygląda praca nad profesjonalnym filmem tworzonym niemal w całości przez studentów.

Oprócz tego odwiedzający mogli wziąć udział w quizie wiedzy o uczelni, w którym można było wygrać koszulki z motywem patriotycznym. Inną atrakcją była tzw. fotobudka, która pozwalała na zrobienie sobie wysokiej jakości zdjęcia na wybranym tle. Poza tym, na odwiedzających czekał także darmowy poczęstunek.