Wczoraj zakończyła się moja wspaniała przygoda z programem Erasmus+.
Pięć miesięcy temu wyjechałam na praktyki na Teneryfie i muszę przyznać, że była to najlepsza decyzja w moim życiu. Chociaż na początku trochę się wahałam, to cieszę się z tego, iż nie zrezygnowałam z tej możliwości.

Nie chodzi tutaj tylko o piękno wyspy, lecz przede wszystkim cieszę się z tej całej zdobytej wiedzy, którą od dzisiaj będę mogła wykorzystać w życiu. To nowe doświadczenie otworzyło mi oczy na nowe perspektywy, dało możliwość lepszego poznania samej siebie i odkrycia tego, co jest dla mnie naprawdę ważne.

Nauka przez pracę to coś całkowicie innego i daje bardzo dużo możliwości.
Na studiach wykładowcy często uczą nas jedynie teorii, a na ćwiczeniach i tak nie ma wystarczająco dużo czasu na to, aby zastosować w praktyce tę wiedzę.

Ja miałam możliwość pogłębić niektóre tematy poruszone podczas studiów, jak również poznać tematy całkowicie mi obce. Jest to również wspaniała możliwość, aby zrozumieć, czy to jest dobry kierunek w naszym życiu, czy aby właśnie tym chcemy się zajmować.

Zaciekawił mnie bardzo świat mediów spolecznościowych oraz marketingu. Prawdopodobnie będę dążyła do tego, aby właśnie w tym kierunku dalej się rozwijać.

W ostatnim miesiącu praktyk miałam możliwość być świadkiem całego procesu rebrandingu i reprogramowania platformy, którą udostępnia firma, gdzie odbyłam staż. Była to wspaniała możliwość, aby poznać cały ten proces od podstaw.

Firma, w której odbywałam staż, jest stosunkowo mała, co dało mi możliwość zobaczyć na własne oczy, co kryje się za prowadzeniem takiej jednostki, co oznacza prowadzenie własnej działalności. Ile energii, pasji, czasu i pieniędzy potrzeba na to, aby wszystko funkcjonowało. Dało mi to również możliwość zrozumieć, iż każdy z nas może tak naprawdę otworzyć własny biznes. Osoby, dla których pracowałam i którym pomagałam podczas stażu, niczym się od nas nie różnią, więc każdy z nas może dążyć do tego, aby stać się szefem własnej, mniejszej lub większej, inicjatywy.

Chciałam jeszcze raz zachęcić was do skorzystania programu Erasmus+ i podziękować za tak wspaniałą możliwość!

Agata Czaja