IX Dziękczynienie w Rodzinie

2 września odbyło się IX Dziękczynienie w Rodzinie – spotkanie słuchaczy i sympatyków Radia Maryja.

Wierni uczestniczyli w nabożeństwie odprawionym w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II – mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ordynariusz diecezji świdnickiej, ks. bp Ignacy Dec.

Pielgrzymi z całej Polski skorzystali z bezpłatnych porad i badań lekarskich przy kampusie akademickim, zwiedzili budynek Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, zapoznali się z ofertą dydaktyczną Uczelni i misją Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej działającego od roku przy WSKSiM. Formą dopełnienia wspólnego dziękczynienia i uwielbienia były występy artystyczne na scenie nad wodą.

IX Dziękczynienie w Rodzinie odbyło się pod patronatem ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, prezydenta Torunia Michała Zaleskiego oraz ks. bp. Andrzeja Suskiego, ordynariusza diecezji toruńskiej.

wideo: